logo

20 Aralık 2016

PAÜ ÖĞRENCİLERİNDEN BULDAN’A ZİYARET

ll8b1284

Pamukkale Üniversitesi’nin ilçe tanıtım günleri kapsamında gerçekleştirdiği ve hafta sonları öğrencilerin katıldığı ilçe gezileri bu hafta Buldan ilçesi gezisi ile devam etti.

Pamukkale Üniversitesi tarafından hayata geçirilen “İlçe Tanıtım Günleri” tüm hızıyla sürüyor. Öğrencilerin, Denizli’nin genelini tanımasını amaçlayan proje kapsamında bu hafta Buldan ilçesi ziyaret edildi. Buldan Belediyesi ve diğer kurumların desteğiyle hafta içinde Kınıklı Kampüsü’nde stand açan Buldan ilçesi, hafta sonunda ise öğrencileri ilçede ağırlayarak, doğal güzellikleri ve el sanatlarını ön plana çıkaran bir gezi programı düzenledi.

Geziye Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay Buldan Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı. Buldan Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltı ile başlayan gezide Rektör Bağ, Belediye Başkanı Gülbay ve öğrenciler daha sonra Buldan sokaklarında kısa bir gezinti yaptı. Buldan’ın el emeği tekstil ürünlerinin sergilendiği Buldan El Sanatları Kültür Merkezi’ni ziyaret eden heyet daha sonra Süleymanlı Yaylası’nı giderek Buldan Yayla Gölü’nün eşsiz manzarasında fotoğraf çektirdi. Buldan’a bağlı Yenicekent mahallesindeki Tripolis Antik Kenti’ndeki öğle yemeği sonrasında burada bulunan rehberlerden, antik kent hakkında bilgi alan öğrenciler, kazısı Pamukkale Üniversitesi tarafından yapılan Tripolis Antik Kenti’ni gezdi.

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ