PAÜ 15 Temmuz Anma Töreni’ne Hazır

09.07.2019

Menfur 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıldönümü münasebetiyle Pamukkale Üniversitesinde Rektörlük tarafından gerçekleştirilecek anma töreninin hazırlıklarında sona gelindi.

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin üçüncü yılında, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için şehit düşen kahramanlarımızı anmak, 15 Temmuz ruhunu diri tutmak adına milli direnişin sembol mekânı olan Pamukkale Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Meydanı Açıkhava Amfisi’nde 12 Temmuz Cuma günü saat 15:30’da bir anma programı gerçekleştirilecektir.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak törende 15 Temmuz Şehitleri için Kuran-ı Kerim Tilaveti yapılacak. Program, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde hazırlanan, 15 Temmuz gecesi kaydedilen görüntülerden oluşan bir sinevizyon gösterimi ile devam edecek. Devamında ise, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere il protokolü ve davetlilerin katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anıtı’na karanfil bırakılacak. Şehitler adına verilecek olan hayır yemeği ve ikramlar ile anma programı son bulacak.

İl protokolü ve Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın bizzat katılacağı anma törenlerine tüm halkımız davetlidir.

 

 

 

İlgili Haberler