‘Eğitimde İşbirliği’ protokolü

31.10.2017

Pamukkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İmam Hatip Okulları arasında düzenlenen Eğitimde İşbirliği Protokolü valilikte yapılan imza töreni ile resmiyet kazandı.

Eğitimde işbirliği protokolünün imza töreni Denizli Valisi Hasan Karahan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un katılımıyla yapıldı.

İmza töreninde açıklamada bulunan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ‘Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında yapılan bu protokol ile öğrencilerimizin milli, manevi değerler kazanması yönünde gerekli eğitimlerin verilmesinde katkı sağlayacak, öğrencilerimiz hizmet içi eğitimlerde, kurslarda etkin bir şekilde görev alacaklar. Üniversitemiz ve ilimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim’ şeklinde konuştu.

İmza töreninde konuşma yapan Vali Hasan Karahan ise, ‘Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Valiliğimizin koordinasyonu ile üniversitemizde Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın öncülüğünde ilimizin eğitimde ileri boyutlara gelmesi için her türlü çabayı ve gayreti gösteriyor. Diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da bu tür işbirliklerine ihtiyacımız var. Zaten fiilen eğitim alanında üniversitemiz ile pek çok alanda olduğu gibi bu tür işbirliklerimiz var, bunun sembolik bir ifadesi olarak da bugün böyle bir protokolle özellikle okullarımızdaki eğitim konusunda üniversitemizin bize sağlayacağı destekleri somut bir şekilde imzaladık. Bundan sonrada birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Neticede biz biliyoruz ki eğitim konusunda yapılacak her zaman bir eksik vardır, bulunur ve daha iyiye ulaşmak için biz de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Denizli eğitim konusunda iyi bir durumda, gurur duyuyoruz. Üniversitemiz 60.000’i aşan öğrenci nüfusuyla ilimizde gerçekten önemli bir kurum ve Denizli’ye her anlamda katkısı var. Bizde Valilik olarak Sayın hocamız ve diğer kurumlar ile birlikte en ileri boyuta taşıyacağız. Herkese hayırlı uğurlu olsun’ diyerek konuşmasını tamamladı. 

İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri Vizyon Belgeleri’ne dayanarak hazırlanan protokolde; öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin kazandırılması, akademisyenlerin ve öğretmenlerin karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunması, öğretmenlerin mesleki ve akademik gelişimlerine katkı verilmesi, fakülte öğrencilerinin öğretmenlik uygulamalarına katkı verilmesi, din eğitimi ve öğretiminde ortak aklın verilerinden yararlanması amaçlanmakta. Protokol kapsamında öğrencilere milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerin kazandırılması, değerler eğitimi; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İHL Meslek Dersleri, Arapça, Din Ahlak Değerler alanındaki derslerle diğer derslerin öğretim programları, öğretim materyalleri ve öğretimine yönelik Pamukkale Üniversitesi ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile ortaklaşa sempozyum, zirve, konferans, çalıştay, komisyon çalışmaları, alan araştırmaları vb. faaliyetler yapılarak öğrencilerin mesleki ve akademik başarılarının arttırılmasına yönelik yapılacak faaliyetlerle öğretmenlerin de mesleki bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine katkıda bulunulacak.

İlgili Haberler